Medarbejdere på DTU Mekanik

Navn Titel Enhed Tlf. E-mail
Niels Aage Niels AageLektorDTU Mekanik45 25 42 53naage@mek.dtu.dk
Shima Abolfathi Shima AbolfathiGæste Ph.d.-studerendeDTU Mekanikshiabo@mek.dtu.dk
Soufian Ben Achour Soufian Ben AchourPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 47 95sbachou@mek.dtu.dk
Ewa Adamsen Ewa AdamsenLaborantDTU Mekanik45 25 22 00ea@mek.dtu.dk
Julie Krogh Agergaard Julie Krogh AgergaardStudentermedhjælperDTU Mekanikjkrag@dtu.dk
Christine Albrechtsen Christine AlbrechtsenHjælpelærerDTU Mekanikchral@dtu.dk
Joe Alexandersen Joe AlexandersenPostdocDTU Mekanik45 25 42 51joealex@mek.dtu.dk
Leo Alting Leo AltingProfessor EmeritusDTU Mekanikleoa@mek.dtu.dk
Rajan Ambat Rajan AmbatProfessor MSODTU Mekanik45 25 21 81ram@mek.dtu.dk
Rasmus Grau Andersen Rasmus Grau AndersenPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 40 20rgra@mek.dtu.dk
Anna Lise Andersen Anna Lise AndersenSekretær assistentDTU Mekanik45 25 47 62anli@mek.dtu.dk
Asger Gade Andersen Asger Gade AndersenErhvervs Ph.d.-studerendeDTU Mekanikaga@aluline.dk
Poul Andersen Poul AndersenLektorDTU Mekanik45 25 13 66pa@mek.dtu.dk
Morten Nørgaard Andersen Morten Nørgaard AndersenPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 42 09morand@mek.dtu.dk
Sebastian Aagaard Andersen Sebastian Aagaard AndersenPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 48 03seaa@mek.dtu.dk
Casper Schousboe Andreasen Casper Schousboe AndreasenLektorDTU Mekanik45 25 42 62csan@mek.dtu.dk
Mogens Myrup Andreasen Mogens Myrup AndreasenProfessor Emeritus, civ.ing., tekn.dr.DTU Mekanik45 25 62 58mmya@mek.dtu.dk
Claus Buchholz Andresen Claus Buchholz AndresenMaskinarbejderDTU Mekanik45 25 47 80clbu@mek.dtu.dk
Tito Andriollo Tito AndriolloPostdocDTU Mekanik45 25 47 94titoan@mek.dtu.dk
Mogens Arentoft Mogens ArentoftEkstern LektorDTU Mekanik33 12 19 96moga@mek.dtu.dk
Ryan Michael Arlitt Ryan Michael ArlittAdjunktDTU Mekanik45 25 62 50rmarl@mek.dtu.dk
Seyed Saeed Asadzadeh Seyed Saeed AsadzadehPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 42 03sesasa@mek.dtu.dk
Christoffer Askhøj Christoffer AskhøjPh.d.-studerendeDTU Mekanikchrask@mek.dtu.dk
Wei Ba Wei BaGæste Ph.d.-studerendeDTU Mekanikbw15@mails.tsinghua.edu.cn
Jan Baatrup Jan BaatrupIT-chefDTU Mekanik45 25 13 80jb@mek.dtu.dk
David De Baere David De BaerePh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 48 27ddbae@mek.dtu.dk
Sajjad Bahrebar Sajjad BahrebarPh.d.-studerendeDTU Mekaniksajbahr@mek.dtu.dk
Mathias Malmkvist Bahrenscheer Mathias Malmkvist BahrenscheerVidenskabelig assistentDTU Mekanik45 25 56 14mmbahr@mek.dtu.dk
Enrico Baldasso Enrico BaldassoPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 41 05enbald@mek.dtu.dk
Kim Nicolay Mathisen Ballovarre Kim Nicolay Mathisen BallovarreIndustriteknikkerlærlingDTU Mekanikknmb@mek.dtu.dk
Johan Bartholdy Johan BartholdyHydraulik teknikkerDTU Mekanik45 25 18 02jobar@mek.dtu.dk
Federico Baruffi Federico BaruffiGuestDTU Mekanikfebaru@mek.dtu.dk
Alberto Basso Alberto BassoPh.d.-studerendeDTU Mekanikalbass@mek.dtu.dk
Max-Olivier Van Bastelaer Max-Olivier Van BastelaerHjælpelærerDTU Mekanikmvaba@dtu.dk
Niels Oluf Bay Niels Oluf BayProfessor EmeritusDTU Mekanik45 25 47 64nbay@mek.dtu.dk
Mohamad Bayat Mohamad BayatPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 47 88mbayat@mek.dtu.dk
Jakob Roar Bentzon Jakob Roar BentzonPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 19 66jroben@mek.dtu.dk
Tomas Benzon Tomas BenzonTeknisk designerDTU Mekanik45 25 48 14tben@mek.dtu.dk
Riccardo Bergamini Riccardo BergaminiPh.d.-studerendeDTU Mekanikricb@mek.dtu.dk
Christian Berggreen Christian BerggreenLektorDTU Mekanik45 25 13 73cbe@mek.dtu.dk
Nicolas Bertram Nicolas BertramGæste Ph.d.-studerendeDTU Mekaniknbertram@sund.ku.dk
Christian Alexander Bertram Christian Alexander BertramPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 56 35chalbe@mek.dtu.dk
Nicklas Bilde Nicklas BildeStudentermedhjælperDTU Mekaniknicbi@dtu.dk
Harry B. Bingham Harry B. BinghamProfessorDTU Mekanik45 25 19 72hbb@mek.dtu.dk
Francesco Giuseppe Biondani Francesco Giuseppe BiondaniPostdocDTU Mekanik45 25 47 33frgbio@mek.dtu.dk
Giuliano Bissacco Giuliano BissaccoLektor, Ph.D.DTU Mekanik45 25 48 95gibi@mek.dtu.dk
Fenna Blomsma Fenna BlomsmaPostdocDTU Mekanik45 25 62 83fblo@mek.dtu.dk
Gore Lukas Bluhm Gore Lukas BluhmPh.d.-studerendeDTU Mekanikglubluh@mek.dtu.dk
Rossana Boccia Rossana BocciaPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 41 07rboc@mek.dtu.dk
Claus Bremer Claus BremerTeknikkerDTU Mekanik45 25 47 56clbr@mek.dtu.dk
Marie Brøns Marie BrønsPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 42 55maribr@mek.dtu.dk
Christian Leslie Budden Christian Leslie BuddenVidenskabelig assistentDTU Mekanikclebu@mek.dtu.dk
Marianne Burggraaf Marianne BurggraafLaboratorieteknikerDTU Mekanik45 25 22 10mbue@mek.dtu.dk
Giacomo Butera Giacomo ButeraPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 41 72giabut@mek.dtu.dk
Fabian Bühler Fabian BühlerPostdocDTU Mekanik45 25 41 02fabuhl@mek.dtu.dk
Matteo Calaon Matteo CalaonForskerDTU Mekanik45 25 48 42mcal@mek.dtu.dk
Lena Kristina Carlberg Lena Kristina CarlbergChefkonsulentDTU Mekanik45 25 41 56lkca@mek.dtu.dk
Henrik Carlsen Henrik CarlsenProfessor EmeritusDTU Mekanik45 25 41 71hc@mek.dtu.dk
Kim da Costa Carneiro Kim da Costa CarneiroEkstern LektorDTU Mekanik45 25 47 72kdcc@mek.dtu.dk
Stefan Carstensen Stefan CarstensenLektorDTU Mekanik45 25 14 02scar@mek.dtu.dk
Alessandro Checchi Alessandro ChecchiPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 48 34aleche@mek.dtu.dk
Limin Chen Limin ChenGæste Ph.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 13 90liminchen-hit@outlook.com
Jia Jue Johannes Chen Jia Jue Johannes ChenHjælpelærerDTU Mekanikjjjch@dtu.dk
Leonardo De Chiffre Leonardo De ChiffreProfessorDTU Mekanik45 25 47 60ldch@mek.dtu.dk
Carsten Keinicke Fjord Christensen Carsten Keinicke Fjord ChristensenPh.d.-studerendeDTU Mekanik45 25 62 71ckfjch@mek.dtu.dk
Torben Bender Christensen Torben Bender ChristensenVærkfører, FinmekanikerDTU Mekanik45 25 62 18tbc@mek.dtu.dk
Finn Paaske Christensen Finn Paaske ChristensenLaboratorieingeniør DTU Mekanik45 25 48 41fpch@mek.dtu.dk
Erik Damgaard Christensen Erik Damgaard ChristensenSektionsleder, ProfessorDTU Mekanik45 25 13 98edch@mek.dtu.dk
Joachim Lindbjerg Christiansen Joachim Lindbjerg ChristiansenHjælpelærerDTU Mekanikjolch@dtu.dk
Thomas Lundin Christiansen Thomas Lundin ChristiansenLektorDTU Mekanik45 25 22 08tch@mek.dtu.dk
Rasmus Ellebæk Christiansen Rasmus Ellebæk ChristiansenPostdocDTU Mekanik45 25 42 81raelch@mek.dtu.dk
Rune Juul Christiansen Rune Juul ChristiansenGæste Erhvervs PostdocDTU Mekanikrujuch@mek.dtu.dk
Umberto Maria Ciucani Umberto Maria CiucaniPh.d.-studerendeDTU Mekanikumciuc@mek.dtu.dk
Vergilo Torezan Silingardi Del Claro Vergilo Torezan Silingardi Del ClaroGæste Ph.d.-studerendeDTU Mekanikvergiliotorezan@gmail.com
Lasse Røngaard Clausen Lasse Røngaard ClausenLektorDTU Mekanik45 25 41 65lrc@mek.dtu.dk
Raphaël Benjamin Comminal Raphaël Benjamin ComminalForskerDTU Mekanik45 25 47 78rcom@mek.dtu.dk
Cian James Conlan-Smith Cian James Conlan-SmithPh.d.-studerendeDTU Mekanikcicosm@mek.dtu.dk
Rasmus Faurskov Cordtz Rasmus Faurskov CordtzForskerDTU Mekanik45 25 43 22rlco@mek.dtu.dk
Gennaro Criscuolo Gennaro CriscuoloPh.d.-studerendeDTU Mekanikgcri@mek.dtu.dk
Andres Eduardo Rojano Crisson Andres Eduardo Rojano CrissongæstDTU Mekanikandresrojano@udec.cl
Kristian Vinter Dahl Kristian Vinter DahlSeniorforskerDTU Mekanik45 25 22 18kvd@mek.dtu.dk
Thomas Dahmen Thomas DahmenPh.d.-studerendeDTU Mekaniktdah@mek.dtu.dk
Anna Halina Danielak Anna Halina DanielakPh.d.-studerendeDTU Mekanikannada@mek.dtu.dk
Ali Davoudinejad Ali DavoudinejadPostdocDTU Mekanik45 25 48 97alidav@mek.dtu.dk
Steen Dawids Steen DawidsEmeritusDTU Mekanik45 25 56 58sdaw@mek.dtu.dk
Michael Deininger Michael DeiningerLektorDTU Mekanik45 25 62 54mdein@mek.dtu.dk
Nishith Babubhai Desai Nishith Babubhai DesaiPostdocDTU Mekaniknbdes@mek.dtu.dk
Mattia Didone Mattia DidonePh.d.-studerendeDTU Mekanikmatdid@mek.dtu.dk
Cetin Batur Dilgen Cetin Batur DilgenPh.d.-studerendeDTU Mekanikcedil@mek.dtu.dk
Benny Edelsten Benny EdelstenLaboratorieingeniørDTU Mekanik45 25 43 41bed@mek.dtu.dk
Arne Jørgensen Egelund Arne Jørgensen EgelundEmeritusDTU Mekanik45 25 56 51aje@mek.dtu.dk
Tobias Eifler Tobias EiflerAdjunktDTU Mekanik45 25 62 84tobeif@mek.dtu.dk
Brian Elmegaard Brian ElmegaardSektionsleder, ProfessorDTU Mekanik45 25 41 69be@mek.dtu.dk
Anders Christiansen Erlandsson Anders Christiansen ErlandssonProfessor MSODTU Mekanikacerl@mek.dtu.dk
Anton  Evgrafov Anton EvgrafovSeniorforskerDTU Mekanik45 25 42 05aaev@mek.dtu.dk
Haixing Fang Haixing FangPostdocDTU Mekanikhfang@mek.dtu.dk
Sania Da Costa Fernandes Sania Da Costa FernandesGæste Ph.d.-studerendeDTU Mekaniksdcfer@mek.dtu.dk
Gerda Helene Fogt Gerda Helene FogtSektionssekretærDTU Mekanik45 25 42 77gehf@mek.dtu.dk
Jørgen Fredsøe Jørgen FredsøeProfessor EmeritusDTU Mekanik45 25 14 07jf@mek.dtu.dk
Valentin Salgado Fuentes Valentin Salgado FuentesPh.d.-studerendeDTU Mekanikvasafu@mek.dtu.dk
https://www.mek.dtu.dk/om-os/personliste-mek?dtulistid=INSTAnsatGuestLIST41&fr=1&mr=100&qt=DtuPersonQuery&types=employee,guest
20 AUGUST 2019